Nowy numer 22/2023 Archiwum

Diecezja gliwicka. Piąta niedziela - Wielkanoc - z Mszą bez wiernych w kościele

Czytelnikom "Gościa Gliwickiego" oraz wszystkim diecezjanom składamy życzenia i podajemy bieżące informacje.

W trudnym czasie epidemii życzymy, by Pan Jezus Zmartwychwstały, mimo zamkniętych drzwi kościołów i mieszkań, przyszedł do każdego z was. I żebyśmy usłyszeli od Niego: pokój Wam!

Informacje:

 • W związku z epidemią bp Jan Kopiec w Wielką Sobotę 11 kwietnia wydał dodatkowe zalecenia do nadal obowiązującego dekretu z 25 marca. Wytyczne dotyczą m.in. przeniesienia terminów bierzmowań oraz I Komunii Świętej. Treść zaleceń znajduje się TUTAJ, a treść dekretu TU.
 • W Wielki Czwartek bp Jan Kopiec przekazał świąteczne pozdrowienia dla diecezjan, w których dziękuje za pomoc w ufundowaniu respiratorów i prosi o wspieranie swoich parafii. Pełna treść listu TUTAJ.
 • W Niedzielę Wielkanocną bp Jan Kopiec złożył życzenia świąteczne diecezjanom przed Eucharystią w katedrze - TUTAJ.
 • Biskup gliwicki zwrócił się z prośbą do księży i wszystkich diecezjan o pomoc chorym i medykom w czasie epidemii. Do 10 kwietnia zebrano 333 545,77 złotych, w zbiórkę włączyły się 954 osoby prywatne i organizacje. Z tej kwoty ufundowane zostały dwa respiratory i 100 kombinezonów ochronnych dla pracowników służby zdrowia. Już wcześniej diecezja gliwicka ze swoich środków ufundowała respirator dla Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu. Z trwającej obecnie zbiórki po świętach sfinansowany zostanie sprzęt medyczny, który wskażą zainteresowane placówki służby zdrowia. Wszystkie informacje TUTAJ.
 • Można wesprzeć także Caritas gliwicką, która prowadzi różne formy działalności w stanie epidemii. Pisaliśmy o tym TUTAJ.
 • Trwa "Zrzutka na leczo dla tych, co leczą". Obiady dla personelu szpitali gotowane są w diecezjalnym ośrodku LSO  w Nędzy. Informacje TUTAJ.
 • 8 kwietnia w wieku 70 lat zmarł ks. Jerzy Pająk, wieloletni proboszcz parafii św. Jadwigi w Zabrzu. Jego pogrzeb w wąskim gronie odbył się w Wielką Sobotę w Lubszy, rodzinnej miejscowości Zmarłego. Relacja TUTAJ.
 • Samoizolacja i maseczki. W związku z obowiązkiem noszenia w miejscach publicznych maseczek (od 16 kwietnia), informujemy że nakaz ten dotyczy także odwiedzin w kościołach, w których może przebywać jednorazowo maksymalnie 5 osób. O patencie Włochów na domową dezynfekcję maseczek i ich podejściu do epidemii można przeczytać w Gościu Opolskim
 • Świąteczny, podwójny numer "Gościa Niedzielnego" jest dostępny w tradycyjnej sprzedaży i e-wydaniu. W papierowej wersji został rozwieziony po parafiach, nie ma on jednak diecezjalnego dodatku, którego wydawanie zostało zawieszone. Jesteśmy na gliwice.gosc.pl, fb i Instagramie. Zainteresowanych papierowym wydaniem bez wychodzenia z domu zapraszamy do stałej prenumeraty.
Diecezja gliwicka. Piąta niedziela - Wielkanoc - z Mszą bez wiernych w kościele   Marcin Szablewski, kolporter Gościa Niedzielnego, z świątecznym wydaniem w parafii katedralnej w Gliwicach. Klaudia Cwołek /Foto Gość
 • Odwołana została tradycyjna procesja konna w Poniedziałek Wielkanocny w Gliwicach-Ostropie, która zorganizowana zostanie w późniejszym terminie -  może uda się przy okazji rocznicy konsekracji kościoła we wrześniu.
 • Z katedry gliwickiej codzienne transmisje prowadzi Telewizja Imperium. Transmitowane są także Nowenny z sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Gliwicach. Program TUTAJ.
 • Transmisje Mszy po polsku i w innych językach, według godzin, z różnych miejsc kraju i świata można znaleźć na: msza-online.net.
 • Kuria gliwicka opublikowała wykaz różnych form duszpasterstwa, które parafie i instytucje realizują online (do pobrania poniżej).
« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast