Świąteczne pozdrowienia biskupa gliwickiego dla diecezjan

Bp Jan Kopiec dziękuje za pomoc w ufundowaniu respiratorów i prosi o wspieranie swoich parafii.

W Wielki Czwartek gliwicka kuria opublikowała pozdrowienie bp. Kopca, jakie skierował do wiernych diecezji gliwickiej. Pisze w nim m.in., że "tajemnice przeżywać będziemy w naszych domach, ale Chrystus przemieni je w pełny triumf zmartwychwstania" oraz że obecna sytuacja wzmocniła "naszą świadomość, że stanowimy żywą wspólnotę".

Biskup dziękuje tym, którzy włączyli się w ogłoszoną przez diecezję zbiórkę na zakup respiratorów - z zebranych pieniędzy udało się kupić trzy takie urządzenia. Jednocześnie prosi też o wspieranie swoich parafii.

Poniżej pełna treść listu:

Umiłowani Diecezjanie!

W tym trudnym i niesprzyjającym czasie otwiera się przed nami nadprzyrodzony moment włączenia się w radosny obchód wielkanocnego zwycięstwa naszego Zbawiciela nad wszelką słabością, grzechem i złem. Te tajemnice przeżywać będziemy w naszych domach, ale Chrystus przemieni je w pełny triumf zmartwychwstania. Za to Bogu Najwyższemu wypowiadamy naszą głęboką wdzięczność, która płynie z umocnionej wiary w zbawcze dzieła.

Tegoroczne przygotowania do Świąt przebiegały odmiennie, niż w innych latach. Doświadczenia obecnego udręczenia z pewnością nas wzmocniły oraz pogłębiły naszą świadomość, że stanowimy żywą wspólnotę, spragnioną braterskich więzów, pozwalających zdobywać się na gesty pełne zrozumienia z powodu niedostatków. Objawiają się one nie tylko w uznaniu dla niezwykłych wysiłków całej służby medycznej, ale też w odzewie naszych Diecezjan, co znalazło spontaniczny wyraz w ufundowaniu przez wspólnotę diecezjalną w sumie trzech respiratorów, mogących skutecznie ratować życie ciężko chorym. Za ten dar serca serdecznie Wam wszystkim – współbraciom kapłanom, osobom konsekrowanym oraz rzeszy wiernych świeckich – dziękuję najgoręcej. A zwycięski Chrystus niech też umocni Was w przekonaniu, że każda forma Waszego wsparcia materialnego dla własnej parafii, o co pokornie proszę, jest pogłębieniem świadomości przynależności do wspólnoty Kościoła, który może nadal wspierać wszystkie Osoby potrzebujące. Niech stanie się ona wyrazem autentycznej wiary w Chrystusa, otwierającego nam drogę do swojego Ojca.

Na głębokie przeżywanie tajemnic zbawczych, dzięki którym uwolnieni zostaliśmy z mroków grzechu i śmierci, wszystkim Wam z serca błogosławię.

Gliwice, w Wielki Czwartek
9 kwietnia 2020 r.

Wasz biskup
+ Jan Kopiec

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..