Diecezjalna zbiórka: dwa respiratory i 100 kombinezonów

Biskup gliwicki zwrócił się z prośbą do księży i wszystkich diecezjan o pomoc chorym i medykom w czasie epidemii. Część środków przekazano już na sprzęt medyczny, dalej można wpłacać pieniądze.

„Ponieważ potrzeby są bardzo duże, chcielibyśmy wesprzeć placówkę medyczną - szpital. (…) Nasza pomoc uratuje komuś życie, a medykom umożliwi realizowanie ich powołania w tych bardzo trudnych warunkach” - pisze bp Jan Kopiec do diecezjan. Cały list dostępny jest na stronie KURII GLIWICKIEJ.

Do 10 kwietnia zebrano 333 545,77 złotych, w zbiórkę włączyły się 954 osoby prywatne i organizacje. Z tej kwoty ufundowane zostały dwa respiratory i 100 kombinezonów ochronnych dla pracowników służby zdrowia.

Wcześniej już diecezja gliwicka ze swoich środków ufundowała respirator dla Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu.

Z pozostałych zebranych środków po świętach sfinansowany zostanie jeszcze sprzęt medyczny, który wskażą zainteresowane placówki służby zdrowia.

Ciągle można włączyć się w tę pomoc, wpłacając pieniądze na rachunek bankowy:

  • Diecezja Gliwicka ul. Łużycka 1, 44-100 Gliwice, Bank Pekao SA I/O Gliwice nr 60 1240 1343 1111 0000 2337 5479, koniecznie z dopiskiem w tytule przelewu: RESPIRATOR.

Zbiórka potrwa do 30 kwietnia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..