Nowy numer 22/2023 Archiwum

Co w numerze? #22

Zapraszamy do lektury najnowszego wydania gliwickiego "Gościa", a w nim m.in. o propozycjach NINIWY na lato, filmie o ks. Herbercie Hlubku i nepomukach w naszej diecezji.

W pierwszym czerwcowym numerze "Gościa Gliwickiego" powoli wyczuwamy już lato, dlatego przedstawiamy przegląd wakacyjnych, i nie tylko, propozycji duszpasterskich dla młodzieży przygotowanych przez oblatów z Kokotka. Festiwal Życia, tematyczne rekolekcje, górskie przygody, zagraniczne wyprawy... Naprawdę jest z czego wybierać.

Piszemy ponadto o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach w diecezji i regionie w ostatnim czasie - m.in. o Mszy Krzyżma Świętego w nietypowym jak na ten obrzęd terminie, pielgrzymce mężczyzn do Matki Bożej Piekarskiej, która w tradycyjnej formie odbyła się po rocznej przerwie, a także o przedpremierowym pokazie filmu o ks. Herbercie Hlubku, wieloletnim duszpasterzu akademickim diecezji opolskiej i gliwickiej oraz środowiska inteligencji katolickiej.

W numerze nie zabrakło również spojrzenia na sztukę sakralną diecezji gliwickiej. Przed przypadającą 11 czerwca uroczystością przeczytacie o wizerunkach Najświętszego Serca Jezusa, a przy okazji 300. rocznicy wyniesienia do chwały ołtarzy św. Jana Nepomucena - o tzw. nepomukach, czyli przedstawieniach tego świętego.

O czym jeszcze w najnowszym wydaniu?

Nowy numer "Gościa Niedzielnego" z dodatkiem gliwickim na 6 czerwca jest już w sprzedaży w parafiach, punktach stacjonarnych oraz w e-wydaniu (przed zakupem wybierz dodatek gliwicki w górnym lewym rogu strony).

Gość Niedzielny 22/2021
Gość Niedzielny
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast