W najnowszym numerze "Gościa Gliwickiego" m. in.: o spotkaniu nowego biskupa gliwickiego z dziennikarzami, zawierzeniu diecezji w rudzkim sanktuarium oraz Drodze Krzyżowej z kościoła zmartwychwstańców w Bytomiu.
Wydanie na 26 marca otwieramy relacją z Mszy św. i modlitwy przy grobie bp. Gerarda Kusza, zmarłego 15 marca 2021 roku pierwszego biskupa pomocniczego diecezji gliwickiej.
Bp Sławomir Oder odpowiadał na pytania dziennikarzy dotyczące rozpoczętej przez niego posługi w Gliwicach, wejścia w regionalną rzeczywistość oraz toczącej się dyskusji wokół Jana Pawła II. Zaznaczył, że nad zjawiskiem pedofilii trzeba się pochylić, ale nie w kontekście świętości papieża. Wskazał też na potrzebę znalezienia odpowiedniego języka mediacji, sposobu mówienia o Janie Pawle II i jego nauczaniu, aby był on „taką zwykłą osobą, żeby nie zrobić z niego postaci spiżowej”.
W numerze zamieszczamy treść modlitwy zawierzenia diecezji Matce Bożej Pokornej przez biskupa Odera, piszemy o planowanej modernizacji Radiostacji Gliwice i staraniach o wpisanie jej na listę UNESCO, wystawie „Ikony - Ikonokody. W duchu tradycji ku nowoczesności” autorstwa Grzegorza Tomasiaka, jarmarku wielkanocnym w Rudach, a także modlitwie w 90. rocznicę sakry biskupiej abp. Józefa F. Gawliny, biskupa polowego wojsk polskich, duszpasterza emigracji i drugiego redaktora naczelnego „Gościa Niedzielnego”.
W cyklu poświęconym sztuce sakralnej tym razem można przeczytać o współczesnych wizerunkach Męki Pańskiej na przykładzie Drogi Krzyżowej z kościoła zmartwychwstańców w Bytomiu-Szombierkach.
Jak zwykle zapowiadamy wydarzenia odbywające się w najbliższym czasie.
Nowy numer "Gościa Gliwickiego" na 26 marca jest już w sprzedaży w parafiach oraz w e-wydaniu (przed zakupem wybierz dodatek gliwicki w górnym lewym rogu strony).
W najnowszym "Gościu Niedzielnym" nr 12/2023