O gliwickich obchodach 75. rocznicy Tragedii Górnośląskiej, modlitwie ekumenicznej w katedrze i o tym, jak wygląda codzienna praca w Radiu eM piszemy w najnowszym "Gościu Gliwickim".
Ten numer „Gościa” otwiera relacja z jednego ze spotkań z okazji Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. - Kościół, który jest w drodze, jest zawsze naznaczony swoim czasem, jest zanurzony w rzeczywistości, w jakiej istnieje, funkcjonuje pod wieloma względami: języka, kultury, obyczajów, zwyczajów - powiedział ks. dr Grzegorz Olek z parafii ewangelicko-augsburskiej podczas nieszporów ekumenicznych w katedrze.
Pamięć o wydarzeniach 1945 r. po wkroczeniu Armii Czerwonej na ziemię gliwicką powróciła za sprawą obchodów 75. rocznicy Tragedii Górnośląskiej, o których również piszemy. Bogusław Tracz z katowickiego oddziału IPN przypomniał, że zagadnienie to wciąż czeka na pełną monografię. - Chociaż jako historycy zdajemy sobie sprawę z tego, że tylko się zbliżamy do prawdy historycznej o tamtych wydarzeniach - zaznaczył.
O pracy w katolickiej rozgłośni radiowej opowiadają dziennikarze Radia eM. Marcin Iciek o „kopalni ciekawych historii”, jaką są dla niego sondy uliczne, Katarzyna Widera-Podsiadło o tym, jak spotkania z gośćmi audycji czasem „przekłada na własne życie”, a ks. Rafał Skitek o radiowej... parafii.
Piszemy także m.in. o spotkaniu z Syryjką z Aleppo, prestiżowej nagrodzie dla prof. Adama Maciejewskiego, pomyśle na dzielenie się „Gościem”, Światowym Dniu Trędowatych i nowych propozycjach Kawiarenki dla rodziców.
"Gość Gliwicki" na 26 stycznia jest już dostępny w wydaniu papierowym i elektronicznym.