Nowy numer 17/2024 Archiwum

Co w numerze? #48

"Jerozolimę mamy pod domem" - mówił Carlo Acutis, powtarzając, że w Najświętszym Sakramencie Jezus jest obecny w taki sam sposób, jak 2000 lat temu. Wtedy ludzie przemierzali wielkie odległości, żeby Go spotkać, dziś możemy po prostu pójść do najbliższego kościoła.

Wystawa „Cuda Eucharystyczne na świecie” stworzona przez nastolatka z Mediolanu, dzisiaj błogosławionego, ma swoją kolejną odsłonę. Przygotowali ją członkowie Bractwa Najświętszego Sakramentu Diecezji Gliwickiej, dzięki któremu przenośną instalację można oglądać w kolejnych kościołach.

W "Gościu Gliwickim" na pierwszą niedzielę grudnia można przeczytać także m.in. o uroczystości z okazji wspomnienia św. Cecylii połączonej z wręczeniem dyplomów tegorocznym absolwentom Studium Muzyki Kościelnej, list bp. Jana Kopca na Adwent, wspomnienie zmarłych w ostatnim czasie - znanej zabrzańskiej lekarki dr Alicji Pigoń-Węgiel i ks. Wernera Goriwody, byłego proboszcza ze Zbrosławic, o pracach nad wnioskiem o wpisanie tarnogórskich tradycji górniczych na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego, a w cyklu o sztuce sakralnej - oczekiwanie na powtórne przyjście Chrystusa.

W numerze jak zwykle zapowiadamy wydarzenia w najbliższym czasie.

Nowy numer "Gościa Gliwickiego" na 4 grudnia jest już w sprzedaży w parafiach oraz w e-wydaniu (przed zakupem wybierz dodatek gliwicki w górnym lewym rogu strony).

W najnowszym "Gościu Niedzielnym" nr 48/2022
Gość Niedzielny
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy