Nowy numer 39/2023 Archiwum

Co w numerze? #33

O księdzu, który zafascynowany postacią Edyty Stein postanowił pójść pieszo do jej kościoła parafialnego we Wrocławiu oraz o pustelnikach i pustelnicach z Góry Świętej Anny - piszemy w najnowszym numerze Gościa Gliwickiego.

Dobrze, że Kościół ma taką przewodniczkę - powiedział bp Jan Kopiec o św. Teresie Benedykcie od Krzyża w 80. rocznicę jej męczeńskiej śmierci w obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau podczas uroczystości, które odbyły się w jej sanktuarium w Lublińcu-Steblowie.

Ks. Grzegorz Lepiorz jest opiekunem duchowym Górnośląskiego Klubu Przyjaciół Camino. Tym razem wybrał inną trasę, śladami Edyty Stein. - Zafascynowała mnie bardzo jej droga do wiary w Chrystusa - mówił po powrocie z tego niezwykłego szlaku.

Na Górze Świętej Anny pierwszy pustelnik pojawił się na przełomie wieków XVII i XVIII, kilkadziesiąt lat po tym, jak przybyli tam zakonnicy. Kim byli? Jak wyglądało ich życie w tym miejscu?

W "Gościu Gliwickim" na niedzielę 21 sierpnia wspominamy śp. ks. Józefa Ryborza, wieloletniego emerytowanego proboszcza parafii św. Marcina w Stanicy. Można przeczytać także m.in. o wakacyjnych rekolekcjach oazowych, które odbyły się w środku miasta czy malowniczym kompleksie leśnym na obrzeżach Piekar Śląskich, który warto odwiedzić.

W wakacyjnym cyklu o mało znanych świętych piszemy o pustelniku z łanią, czyli świętym Idzim, który uczy nas, że poddawanie się woli Bożej przynosi dobre owoce.

Nowy numer "Gościa Niedzielnego" na 21 sierpnia jest już w sprzedaży w parafiach, punktach stacjonarnych oraz w e-wydaniu (przed zakupem wybierz dodatek gliwicki w górnym lewym rogu strony).

W najnowszym "Gościu Niedzielnym" nr 33/2022
Gość Niedzielny
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast