Co w numerze? #8

Nowe wydanie gliwickiego "Gościa" już dostępne, a w nim m.in. rozmawiamy z nowym zwierzchnikiem bożogrobców oraz piszemy o poszukiwaniach majsterkowiczek bez goździków i... drzwiach do kościołów.

W najnowszym numerze polecamy rozmowę z nowym zwierzchnikiem Zakonu Rycerskiego Grobu Bożego w Jerozolimie. Mieszkający w Orzechu koło Tarnowskich Gór Andrzej Sznajder opowiada m.in. o tym, dlaczego w Ziemi Świętej można się poczuć jak u siebie, i po co bożogrobcom płaszcze.

Piszemy też o ciekawym projekcie fundacji Habitat for Humanity, która w Gliwicach pomaga wyremontować mieszkanie samotnej matki dwójki dzieci. W tym celu wolontariusze poszukują kobiet, które 8 marca - w swoje święto - zamiast kwiatków wezmą do rąk młotek, wałek malarki i wkrętarkę, żeby pomóc innej kobiecie.

A w naszym cyklu o sztuce sakralnej tym razem przyglądamy się... drzwiom. Choć one same są zwykle stosunkowo niewielkie, dzięki dekoracyjnym portalom i różnorodnym zabiegom architektonicznym stają się symboliczną bramą do nieba.

Ponadto zapraszamy na wystawę figur Chrystusa Frasobliwego w Muzeum w Tarnowskich Górach oraz polecamy świeżą publikację katowickiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej - zawierającą zbiór 46 200 biogramów "Księgę aresztowanych, internowanych i deportowanych z Górnego Śląska do ZSRR w 1945 roku".

Nowy numer "Gościa Niedzielnego" na 27 lutego jest już w sprzedaży w parafiach, punktach stacjonarnych oraz w e-wydaniu (przed zakupem wybierz dodatek gliwicki w górnym lewym rogu strony).

W najnowszym "Gościu Niedzielnym" 8/2022
Gość Niedzielny
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..