Co w numerze? #30

Zapraszamy do lektury najnowszego wydania, w którym m.in. odwiedzamy parafię św. Józefa w Ligocie Zabrskiej.

Pierwszy sierpniowy numer gliwickiego "Gościa" otwiera informacja o wyczynie młodych pływaków, którzy przepłynęli Bałtykiem z Helu do Gdyni. Jest też fotograficzna zapowiedź większego tekstu o nowościach w sanktuarium w Lubecku, który ukaże się w kolejnych tygodniach.

Kolejne strony poświęcamy m.in. wyjazdowi młodzieży z Gliwic do Taizé i Paryża, Świętu Młodzieży na Górze Świętej Anny oraz przyglądamy się witrażom i malowidłom autorstwa prof. Stanisława Kluski, które można zobaczyć w Rusinowicach i Tarnowskich Górach.

W cyklu o kościołach św. Józefa w diecezji gliwickiej tym razem zaglądamy do Ligoty Zabrskiej, dzielnicy Gliwic. Świątynia zaaranżowana w dawnych zabudowaniach gospodarczych miała być rozwiązaniem tymczasowym, powstał nawet projekt nowego kościoła, powojenne realia i komuna nigdy już nie pozwoliły na jego wzniesienie, więc poprawiony budynek stoi do dziś i z powodzeniem służy wiernym.

O czym jeszcze w najnowszym numerze?

Nowy numer "Gościa Niedzielnego" na 1 sierpnia jest już w sprzedaży w parafiach, punktach stacjonarnych oraz w e-wydaniu (przed zakupem wybierz dodatek gliwicki w górnym lewym rogu strony).

W najnowszym "Gościu Niedzielnym" 30/2021
Gość Niedzielny
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..