Co w numerze? #28

Zielona parafia w Lisowicach, mało znana historia pewnej pielgrzymki i nowe sposoby na wsparcie Młodych na Progu. Zapraszamy do lektury najnowszego wydania!

Lato w pełni, więc w naszym najnowszym numerze "Gościa Gliwickiego" zrobiło się zielono. W tekście pt. "Małe kroki w wielkiej sprawie" piszemy o zainspirowanym encykliką Laudato si' papieża Franciszka programie "Zielone parafie", do którego niedawno dołączyła parafia św. Jana Nepomucena w Lisowicach.

Ponadto odkrywamy historię mało znanej, lokalnej pielgrzymki z Kalet-Drutarni do Bruśka, którą niegdyś mieszkańcy ślubowali za ocalenie od epidemii. Od tego czasu pątnicy co roku 16 lipca przemierzają pieszo tę samą trasę, bez względu na pogodę czy dzień tygodnia.

Piszemy też o programie "Młodzi na Progu", który rozszerza zakres swojej działalności o kolejne projekty, a wspierać go można m.in. instalując wtyczkę do przeglądarki i robiąc zakupy w internecie w wybranych sklepach.

Z kolei w wakacyjnym cyklu o świętym Józefie w wizerunkach znanych twórców tym razem nie przyglądamy się konkretnemu artyście, lecz XIX-wiecznym fabrykom dewocjonaliów, które wyposażyły wiele kościołów w regionie.

O czym jeszcze w najnowszym numerze?

Nowy numer "Gościa Niedzielnego" na 18 lipca jest już w sprzedaży w parafiach, punktach stacjonarnych oraz w e-wydaniu (przed zakupem wybierz dodatek gliwicki w górnym lewym rogu strony).

W najnowszym Gościu 28/2021
Gość Niedzielny
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..