Nowy numer 38/2023 Archiwum

Co w numerze? #27

W Gościu Gliwickim m. in. Prefestiwal Życia w Rachowicach, w którym uczestniczyło ponad sto osób, wspomnienie o jezuicie z Gliwic - śp. ojcu Wilibaldzie Wyplerze oraz otwarcie Strefy Carnall w Zabrzu.

Wspomnienie Świętych Apostołów Piotra i Pawła, patronów diecezji gliwickiej i parafii katedralnej, była również okazją do świętowania dużych jubileuszy kapłańskich.

Piszemy  w tym numerze o Prefestiwalu Życia w parafii Trójcy Świętej w Rachowicach, który zgromadził ponad 100 młodych ludzi. Podobne spotkania przed sierpniowym Festiwalem Życia w Kokotku odbyły się w kilkudziesięciu parafiach diecezji gliwickiej.

Wspominamy zmarłego o. Wilibalda Wyplera SJ, najstarszego jezuitę w Prowincji Polski Południowej. Niedługo, bo 30 lipca, świętowałby 70-lecie życia zakonnego. Podkreślał, że „od początku kroczył z Matką Bożą Dobrej Drogi”. Zmarł w środę po południu, kiedy w kościele rozpoczynała się do Niej nowenna.

Odwiedzamy kolejny kościół św. Józefa w diecezji gliwickiej - tym razem pojechaliśmy do Sadowa, gdzie kilka lat temu odkryte zostały cenne freski
sprzed kilkuset lat.

W tym numerze można przeczytać też m. in. o rekolekcjach muzyków kościelnych, ustanowieniu nowych animatorek Dzieci Maryi, otwarciu Strefy Carnall w Zabrzu czy zwiedzaniu kościołów w Tarnowskich Górach.

W wakacyjnym cyklu „Święty Józef w wizerunkach znanych twórców” - o pracach Franza Schinka w kościołach Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zabrzu-Rokitnicy i św. Józefa Robotnika w Bytomiu.

O czym jeszcze w najnowszym numerze?

Nowy numer "Gościa Niedzielnego" na 11 lipca jest już w sprzedaży w parafiach, punktach stacjonarnych oraz w e-wydaniu (przed zakupem wybierz dodatek gliwicki w górnym lewym rogu strony).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast