Nowy numer 22/2023 Archiwum

Co w numerze? #20

W najnowszym wydaniu gliwickiego "Gościa" m.in. wywiad z jezuitą o. Robertem Więckiem, rocznicowym rajdzie motocyklistów i I Komunii Świętej sprzed 50 lat.

Patrz w Serce Jezusa to znaczy: w nim odnajduj Jego i siebie zarazem, w tym także swoje zranienia. Bo jeżeli wierzymy, że Bóg bierze je na siebie, to zwracając się do tego źródła otrzymujemy przebaczenie, pociechę, umocnienie, uzdrowienie - mówi o. Robert Więcek SJ w rozmowie o przygotowaniach do 100. rocznicy zawierzenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

Piszemy o pomyśle na połączenie pasji do motorów z pasją do historii. Motocykliści postanowili upamiętnić III powstanie śląskie z okazji 100. rocznicy jego wybuchu. Trasa prowadzi z Zabrza przez Katowice na Górę Świętej Anny.

W tym numerze można przeczytać też m. in. o konsekracji nowego ołtarza w kościele św. Macieja Apostoła w Zabrzu, prefestiwalu, czyli spotkaniach nawiązujących do Festiwalu Życia w Kokotku, obchodach Roku Ignacjańskiego oraz wspomnienia o. Norberta Gaidy SVD o jego Pierwszej Komunii Świętej przed 50 laty w Toszku.

W cyklu o sztuce sakralnej diecezji gliwickiej odwiedzamy kościół Ducha Świętego w Gliwicach Ostropie i kościół filialny o tym samym wezwaniu w parafii Wniebowzięcia NMP w Bytomiu.

O czym jeszcze w najnowszym numerze?

Nowy numer "Gościa Gliwickiego" na 23 maja jest już w sprzedaży w parafiach, punktach stacjonarnych oraz w e-wydaniu (przed zakupem wybierz dodatek gliwicki w górnym lewym rogu strony).

Gość Niedzielny 20/2021
Gość Niedzielny
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast