Nowy numer 15/2021 Archiwum

Co w numerze? #13

Zapraszamy do lektury świątecznego numeru "Gościa Gliwickiego" - w tradycyjnej formie lub wersji elektronicznej.

W tym wydaniu piszemy o ukrytej perle Rozbarkujaką niewątpliwie jest odnowiony właśnie dolny kościół, któremu patronuje święty Józef. Monumentalna świątynia pw. Św. Jacka, wzorowana na średniowiecznej katedrze w Limburgu, posiada równie niezwykłe podziemia. Wśród zdjęć wnętrza, które zamieszczamy jest tabernakulum z symbolem Baranka Paschalnego.

W „Gościu Gliwickim" na Niedzielę Wielkanocną można przeczytać także m.in. o Edmundzie Biadaczu, który w tym roku po raz 50. pojedzie w wielkanocnej procesji konnej, relację z pogrzebu śp. ks. Waldemara Glowki, proboszcza z Łagiewnik Wielkich, o historii rzeźby Chrystusa Zmartwychwstałego, która znajduje się w galerii Starego Opactwa w Rudach oraz wystawie „Górnośląskie kroszonki 2012–2021” przygotowanej przez bytomskie muzeum.

Zamieszczamy też podziękowanie biskupa gliwickiego Jana Kopca za ciepłe słowa, modlitwę oraz udział w pogrzebie śp. biskupa Gerarda Kusza.

O czym jeszcze w najnowszym numerze?

Nowy numer "Gościa Niedzielnego" na 4 kwietnia jest już w sprzedaży w parafiach, punktach stacjonarnych oraz w e-wydaniu (przed zakupem wybierz dodatek gliwicki w górnym lewym rogu strony).

Gość Niedzielny 13/2021
Gość Niedzielny
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama