Co w numerze? #35

W najnowszym numerze "Gościa Gliwickiego" relacja z tegorocznej, sztafetowej pielgrzymki na Jasną Górę i rozmowa z Mariuszem Kucharzem o wyzwaniach przed nowym rokiem szkolnym.

W tym roku poszło 750 uczestników w sztafecie złożonej z 11 grup. W tym numerze zamieszczamy relację z diecezjalnej pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. – Także w tym roku dopełniliście wierności dawnemu zobowiązaniu sprzed prawie już 400 lat – powiedział bp Jan Kopiec, podczas Mszy na zakończenie w kaplicy Cudownego Obrazu, bo gliwicka pielgrzymka jest też ślubowaną.

O nowych warunkach nauczania, wyzwaniach związanych z pandemią i wykorzystaniu dostępnych możliwości rozwoju rozmawiamy tuż przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego z Mariuszem Kucharzem, naczelnikiem wydziału edukacji Urzędu Miejskiego w Gliwicach.

Piszemy też o kolejnej edycji Kursu Formatora, czyli cyklu spotkań dla osób świeckich w różny sposób zaangażowanych w Kościele, o tegorocznej laureatce nagrody Lux ex Silesia prof. Dorocie Simonides, a także o tragicznym wypadku, do którego doszło w Kleszczowie.

"Gość Gliwicki" na 30 sierpnia dostępny jest w wersji papierowej i elektronicznej (należy wybrać dodatek gliwicki).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..