Nowy numer 25/2021 Archiwum

Co w numerze? #30

Pielgrzymka sztafetowa na Jasną Górę, rowerowe obozy i wyprawa NINIWA Team oraz wizerunki św. Krzysztofa w naszej diecezji - o tym piszemy w najnowszym wydaniu.

Najnowszy i ostatni lipcowy numer "Gościa Gliwickiego" - poniekąd z racji przypadającego 25 lipca liturgicznego wspomnienia św. Krzysztofa - jest w dużej mierze podróżniczy.

Zaczynamy od wyprawy rowerowej NINIWA Team, która wyruszyła z Kokotka, ale nie do Ameryki, jak początkowo planowano, lecz na krańce Polski. Po drodze rowerzyści odwiedzą wszystkie oblackie domy w kraju. Do pokonania mają ok. 3400 km.

Rowerowe szlaki, choć nie aż tak odległe, pokonywali ministranci na dwóch obozach w ośrodku LSO w Nędzy, które udało się zorganizować pomimo ograniczeń. Pierwszy turnus opierał się na historii Mojżesza, Izajasza i Aarona, drugi zaś... na bajce "Shrek" - z uwzględnieniem szczególnie tych fragmentów, które można powiązać z teologią i życiem oraz wpleść w nie przesłanie biblijne.

Coraz bardziej zbliżamy się do diecezjalnej pielgrzymki na Jasną Górę, która w tym roku odbędzie się w systemie sztafetowym. Poszczególne grupy będą przemierzały krótsze odcinki i przekazywały sobie "pałeczkę", a właściwie pielgrzymkowy krzyż. Każdy z kolei będzie mógł uczestniczyć w Mszy św. u celu, czyli na Jasnej Górze. O szczegółach opowiadają odpowiedzialni za pielgrzymkę ks. Adam Jasiurkowski i ks. Tomasz Wieczorek.

Samego zaś świętego Krzysztofa możemy spotkać nie tylko na breloczkach, naklejkach czy obrazkach z modlitwą kierowcy, ale też w kościołach diecezji gliwickiej i na naszych łamach. O wizerunkach jednego z popularniejszych świętych zmotoryzowanej ery w Karchowicach i Sierakowicach oraz o historii tego barczystego brodacza przeczytacie w tekście pt. "Opiekuńczy olbrzym".

W numerze publikujemy ponadto relację z rekolekcji "Jezus Żyje" na Górze Świętej Anny, informację o publikacji po ostatnim Sympozjum Tarnogórskim oraz najważniejsze wiadomości z życia regionu i diecezji.

Nowy numer "Gościa Gliwickiego" na 26 lipca jest już dostępny w wydaniu papierowym i elektronicznym (pamiętaj o wybraniu dodatku gliwickiego).

Gość Niedzielny 30/2020.
Gość Niedzielny
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama