Nowy numer 37/2021 Archiwum

Co w numerze? #26

Oazowy dzień wspólnoty przed wakacjami bez rekolekcji, rozmowa o tym, jak epidemia zmieniła codzienność DPS, kapsuła czasu odnaleziona w Bytomiu – o tym w najnowszym Gościu Gliwickim.

Ten czas wszystkich zaskoczył - mówią pracownicy i mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Wiśniczu. Brakuje im dużych spotkań, wspólnego świętowania, odwiedzin bliskich i swobody w poruszania się.  - Tak jak wszyscy, tak samo my tutaj musieliśmy pogodzić się z tymi ograniczeniami, bo taka jest konieczność. Bo cóż mogę zrobić, nie przeskoczę tej sytuacji - mówi pani Teresa.

W Zabrzu odbył się dzień wspólnoty Ruchu Światło-Życie. Oazę czekają inne wakacje, bo bez tradycyjnej letniej formacji. - Dzisiaj, pozbawieni możliwości wyjazdu na wspólne rekolekcje letnie, pytamy o wolę Bożą. Człowiek odkrywa prawdę o sobie dopiero wtedy, gdy dzieje się nie po jego myśli - powiedział bp Andrzej Iwanecki.

W podziemiach budynku Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu odsłonięty został kamień węgielny wmurowany tam w 1929 roku. A za nim znaleziono kapsułę czasu - tubę z aktem erekcyjnym i innymi przedmiotami sprzed wieku. Można je teraz oglądać na wystawie.

Piszemy też o wydanej właśnie publikacji o obronie krzyża przy kościele franciszkanów w Gliwicach w 1960 roku. Zapraszamy na Rekolekcje „Jezus żyje” na Górze Świętej Anny. Podajemy też zmiany personalne w różnych parafiach w diecezji.

Nowy numer "Gościa Gliwickiego" na 28 czerwca jest już dostępny w wydaniu papierowym i elektronicznym (trzeba wybrać dodatek gliwicki).

Gość Niedzielny 26/2020
Gość Niedzielny
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama