Nowy numer 09/2020 Archiwum

Co w numerze? #5

Wywiad z s. Agatą Solas, Hiszpanką, karmelitanką misjonarką ze wspólnoty sióstr w Zabrzu, to główny temat najnowszego numeru "Gościa Gliwickiego".

W niedzielę 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego, które jest też Dniem Życia Konsekrowanego. W wywiadzie s. Agata mówi o jego istocie i „karmelitańskiej wersji”, realizowanej przez jej zgromadzenie.

W najnowszym numerze zamieściliśmy także relacje, m.in. z prymicji biskupich, pochodzącego z Bytomia pallotyna bp. Adriana Galbasa i obchodów 75. rocznicy Tragedii Miechowickiej.Piszemy też o zbliżających się obchodach 85. rocznicy urodzin bp. Jana Wieczorka, cyklu spotkań z autorami ciekawych książek historycznych, gotowym centrum przesiadkowym w Pyskowicach i wystawie plakatów, artystów z całego świata, poświęconej Holocaustowi.

Zainteresowanym opieką nad chorymi polecamy tekst o kursie, organizowanym przez zabrzańskie hospicjum.

Jak zwykle zapraszamy do zapoznania się z zapowiedziami wydarzeń, w tym z planowanymi obchodami Dnia Chorego.

"Gość Gliwicki" na 2 lutego jest już dostępny w wydaniu papierowym i elektronicznym (pamiętaj o wybraniu dodatku gliwickiego).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama