Nowy numer 29/2021 Archiwum

Co w numerze? #40

W najnowszym wydaniu publikujemy m.in. wywiad z o. Lotarem Czorą, Bohaterem Katechezy. Odwiedziliśmy również skansen maszyn rolniczych w Lubecku oraz w nowe przedszkole katolickie w Tarnowskich Górach.

Nowy numer "Gościa Gliwickiego" otwierają tematy związane z 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej - Msza w katedrze i alert nad grobami westerplatczyków z Bojkowa.

Na kolejnych stronach znajdziecie relacje m.in. z Mszy w leśnej kaplicy św. Marii Magdaleny, pikniku militarnego w Kochanowicach czy powrotu śląskich ułanów na tarnogórskie ulice. Publikujemy też wspomnienie śp. ks. prałata Jana Plichty, wieloletniego proboszcza parafii Świętego Krzyża w Bytomiu-Miechowicach.

Na początku nowego roku szkolnego, głównym tematem numeru jest rozmowa z o. Lotarem Czorą OFM, laureatem ostatniej edycji plebiscytu Bohater Katechezy Diecezji Gliwickiej.

Franciszkanin, który po siedmiu latach żegna się z Gliwicami i rozpoczyna posługę w Kłodzku, opowiada o blaskach i cieniach pracy katechety, przyciąganiu młodych do Kościoła oraz o tym, dlaczego zdarzało mu się... wskakiwać na biurko.

Poza tym rodzicom polecamy tekst o Akademii Pana Boga - nowym przedszkolu katolickim, założonym i prowadzonym przez parafię Przemienienia Pańskiego w Tarnowskich Górach-Bobrownikach Śląskich. Z kolei miłośników starych maszyn rolniczych zachęcamy do lektury artykułu o skansenie w Lubecku.

Nowy numer "Gościa Gliwickiego" na 8 września jest już dostępny w wydaniu papierowym i elektronicznym (pamiętaj o wybraniu z listy dodatku gliwickiego).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama