Nowy numer 2/2021 Archiwum

Klerycy zapraszają na rekolekcje

A to oznacza, że uczniowie szkół średnich i studenci znów będą mogli na 3 dni zamieszkać w seminarium.

Wspólnota Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu zaprasza od 2 do 4 marca na rekolekcje powołaniowe zatytułowane „Szukam Ciebie”. Zapisy trwają do piątku 23 lutego.

Te rekolekcje, prowadzone przez moderatorów seminaryjnych, to dla młodych mężczyzn jedyna w swoim rodzaju okazja, aby na 3 dni zamieszkać w seminarium duchownym, by od środka zobaczyć, jak wygląda życie kleryków, a także by przebywać razem z nimi, rozmawiać i bliżej ich poznać.

W planie m.in. codzienna Msza Święta, Liturgia Godzin, konferencje, spotkania w grupach, adoracja, a także mecz piłki nożnej.

- Rekolekcje powołaniowe w naszym seminarium pozwalają wyrwać się z rzeczywistości matury, studiów czy pracy, by w ciszy, spokoju i oderwaniu od codziennych spraw usłyszeć Boże wołanie. Dla jednych to będzie powołanie do kapłaństwa, dla innych - do małżeństwa. Ale najważniejsze jest to, by dać sobie samemu okazję na to, by ten głos Boży usłyszeć - podkreślali klerycy podczas ubiegłorocznych rekolekcji.

Należy zabrać ze sobą Pismo Święte, modlitewnik „Droga do Nieba”, różaniec, notatnik oraz strój sportowy (dla chętnych). A laptopy i tablety - jak podkreślają organizatorzy - nie będą potrzebne.

Koszt uczestnictwa wynosi 50 zł. Szczegóły i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie: seminarium.opole.pl.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama