Koncert poświęcony pamięci prof. Norberta Kroczka

Zabrzański Chór Młodzieżowy "Resonans con tutti" oraz Filharmonia Zabrzańska zapraszają do kościoła św. Anny na koncert w 30. rocznicę śmierci założyciela chóru.

Muzyk, kompozytor, dyrygent, założyciel (wraz z żoną Marią) i wieloletni kierownik chóru „Resonans con tutti" zmarł nagle 29 kwietnia 1994 roku podczas konkursowego wyjazdu chóru do Cork w Irlandii.

Koncert jego pamięci rozpocznie się w sobotę 27 kwietnia o 19.00 w kościele św. Anny w Zabrzu. W repertuarze znajdzie się piękny, wyrażający uniwersalne idee utwór J. Brahmsa „Ein Deutsches Requiem”, który zostanie wykonany w rozszerzonym, wielopokoleniowym składzie chóru. Tego dnia zespół liczyć będzie ponad 200 osób.

Koncert uświetnią wspaniali soliści – Ewa Tracz i Adam Szerszeń. Chórowi towarzyszyć będzie Orkiestra Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego. Wstęp wolny.

Istniejący od 1970 roku, utrzymujący wysoki poziom chór, jest laureatem wielu konkurów w kraju i zagranicą. Wychował kilka pokoleń muzycznie utalentowanej młodzieży. Obecnie prowadzą go  Waldemar Gałązka i Arlena Różycka-Gałązka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..