Nowy rektor Politechniki Śląskiej

Obecny prorektor ds. nauki i rozwoju prof. dr hab. inż. Marek Pawełczyk zastąpi prof. dr. hab. inż. Arkadiusza Mężyka, który pełnił funkcję rektora przez dwie czteroletnie kadencje.

Podczas dzisiejszych (23 kwietnia ) wyborów Kolegium Elektorów Politechniki Śląskiej powierzyło funkcję rektora uczelni w kadencji 2024–2028 prof. dr. hab. inż. Markowi Pawełczykowi. Rektor elekt zdobył 232 głosy na 295 oddanych. O funkcję rektora Politechniki Śląskiej ubiegał się także dr hab. inż. Krzysztof Wodarski, prof. PŚ, kierownik Katedry Zarządzania PŚ.

– Pragnę przekazać podziękowania za docenienie mojej dotychczasowej pracy. Dziękuję za zaufanie mojemu programowi. Za to, że podejmowali państwo ze mną dyskusję podczas debat, na spotkaniach, przesyłając również pytania, zawsze bardzo życzliwe, zawsze z wielką troską o uczelnię. Dziękując naszej wspólnocie, mam na myśli pracowników, doktorantów i studentów. Będę współpracował ze wspaniałym gronem prorektorów. Będziemy otwarci na dialog i na dyskusję. Mam nadzieję, że nasza uczelnia będzie się rozwijała bardzo dynamicznie. Będziemy zdobywali rozpoznawalność krajową i międzynarodową, a Politechnika Śląska będzie znakomitym miejscem pracy, studiowania, rozwijania własnych pasji, zainteresowań i spełniania marzeń. Cieszę się, że cele, które wymieniłem w swoim programie zostały jeszcze wzbogacone państwa pomysłami. Traktuję je jako wielkie zobowiązanie. To jest moja deklaracja – powiedział tuż po ogłoszeniu wyników wyborów prof. dr hab. inż. Marek Pawełczyk, rektor elekt.

Prof. dr hab. inż. Marek Pawełczyk, obecny Prorektor ds. Nauki i Rozwoju i kierownik Katedry Pomiarów i Systemów Sterowania jest specjalistą w dziedzinie automatyki przemysłowej, cyfrowego przetwarzania sygnałów, identyfikacji procesów, sterowania adaptacyjnego i wibroakustyki.  Ma 53 lat, jest żonaty, ojciec dwójki dzieci, bezpartyjny. Od początku kariery nieprzerwanie związany jest z Wydziałem Automatyki, Elektroniki I Informatyki Politechniki Śląskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..