Nowy numer 29/2021 Archiwum

kskrzysztofgrzywocz.pl

Chcą utrwalić pamięć o pięknym człowieku, księdzu, przyjacielu.

Pod koniec ubiegłego roku powstała strona internetowa poświęcona ks. Krzysztofowi Grzywoczowi, zaginionemu w Alpach w sierpniu ubiegłego roku rekolekcjoniście, kierownikowi duchowemu, terapeucie, autorowi, teologowi duchowości.

Autorzy projektu, któremu patronuje biskup opolski Andrzej Czaja, chcą w ten sposób nie tylko zachować w wirtualnej pamięci postać niezwykłego księdza i jego dorobek, ale również stworzyć miejsce wymiany wspomnień i dzielenia się spotkaniami z ks. Grzywoczem.

„Zostaliśmy bardzo obdarowani. Tym darem jest spotkanie z pięknym człowiekiem, kapłanem, przyjacielem... Teraz chcemy opowiadać o jego spojrzeniu i słuchaniu” – tłumaczą twórcy strony kskrzysztofgrzywocz.pl .

– Naszym głównym celem było stworzenie miejsca, które gromadziłoby i ocaliło od zapomnienia dziedzictwo, jakie zostawił nam ks. Krzysztof Grzywocz. Są to jego publikacje: artykuły, książki i różne nagrania wypowiedzi (audiobooki i inne), a także zdjęcia, filmy wideo oraz wspomnienia ludzi – mówił „Gościowi Gliwickiemu” koordynator projektu Ryszard Paluch z Zabrza, jeden z grona najbliższych przyjaciół ks. Krzysztofa.

Na stronie można znaleźć m.in. życiorys ks. K. Grzywocza, bibliografię jego publikacji, wspomnienia uczniów i przyjaciół, galerię zdjęć. Będzie ona sukcesywnie rozbudowywana, także o nadsyłane materiały. Autorzy zapowiadają, że znajdą się tam także pliki audio.

– Jeżeli ktokolwiek ma jakieś wspomnienia, zdjęcia czy inne materiały związane z ks. Krzysztofem, będziemy wdzięczni za ich użyczenie. Zapewniamy, że wszystko, co otrzymamy, dobrze zabezpieczymy, a co możliwe – udostępnimy dalej – wyjaśnia Ryszard Paluch.

Zawartość strony, w tym także kontakty do jej twórców, można obejrzeć TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama