Nowy numer 25/2018 Archiwum

Jarosław Wieczorek wojewodą śląskim

Radny z Gliwic został nowym przedstawicielem Rady Ministrów w województwie. Premier Beata Szydło wręczyła we wtorek akty powołania 16 nowym wojewodom.

Ma 35 lat. Jest jednym z najmłodszych wojewodów w Polsce. Z wykształcenia politolog. Studiował na Uniwersytecie Śląskim. Zawodowo zajmuje się prowadzeniem agencji reklamowej i wydawniczej. Jest żonaty, ma 6-letniego syna Mateusza.

Od wielu lat sprawował funkcję radnego Gliwic. Jest także członkiem zarządu Górnośląskiego Związku Metropolitalnego oraz wiceprzewodniczącym Rady Instytutu Gospodarki Rynkowej. Z Prawem i Sprawiedliwością związany jest od 2001 roku. 

Na stanowisku wojewody śląskiego zastąpi Piotra Litwę, który pełnił ten urząd od marca 2014 roku.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma