Co w numerze? #55

red.

publikacja 19.12.2019 17:50

W świąteczno-noworocznym wydaniu przeczytacie m.in. o młodzieży, która w Wigilię kolęduje w Górnośląskim Centrum Rehabilitacji, oraz o największych w Gliwicach jasełkach, czyli Międzyszkolnym Przeglądzie Inscenizacji Bożonarodzeniowych.

Co w numerze? #55 "Gość Gliwicki" 51-52/2019. Szymon Zmarlicki /Foto Gość

Tego podwójnego, świąteczno-noworocznego numeru "Gościa Gliwickiego" nie mogliśmy zacząć inaczej, jak od życzeń dla naszych Czytelników i Przyjaciół.

Na pierwszej stronie przedstawiamy również nowe w naszej diecezji siostry nazaretanki, które od sierpnia mieszkają i pracują przy Salezjańskim Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Tarnowskich Górach.

W wydaniu nie mogło też zabraknąć tematów związanych z Bożym Narodzeniem. W tekście pt. "Nieciche anioły" piszemy o grupie młodzieży, która w wigilijny poranek odkłada na bok sprzątanie, zakupy i pakowanie prezentów, żeby spotkać się z chorymi, którzy święta spędzają w szpitalnym łóżku. Od 13 lat tego dnia biorą instrumenty muzyczne oraz drobne upominki i odwiedzają pacjentów Górnośląskiego Centrum Rehabilitacji "Repty".

Wraz z kamiliańskimi nowicjuszami z Madagaskaru odwiedziliśmy ponadto wystawę afrykańskich betlejek w Zabrzu. To nie wszystkie "egzotyczne" szopki w numerze, bo piszemy i o tych pochodzących z Azji, które prezentowane są w Bytomiu.

A w wywiadzie z Aleksandrą i Piotrem Maliszewskimi rozmawiamy o o przygotowaniach do Przeglądu Inscenizacji Bożonarodzeniowych, przeżyciach najmłodszych aktorów i emocjach jury. Wydarzenie to co roku organizowane jest w Górnośląskim Centrum Edukacyjnym w Gliwicach.

Nowy, świąteczno-noworoczny "Gość Niedzielny" jest już dostępny w wersji papierowej oraz w e-wydaniu (nie zapomnij wybrać z listy dodatku gliwickiego).