Nowy numer 38/2023 Archiwum

Co w numerze? #21

W najnowszym numerze gliwickiego "Gościa" przedstawiamy tegorocznych neoprezbiterów. Są też relacje z uroczystości święceń kapłańskich, które w ostatnią sobotę odbyły się w dwóch miejscach diecezji.

Otwieramy to wydanie święceniami prezbiteratu, które odbyły się w gliwickiej katedrze. Podobna uroczystość miała miejsce w Bytomiu-Suchej Górze, rodzinnej parafii nowo wyświęconego salezjanina.

Rozpoczął się Jubileuszowy Rok Ignacjański. Podczas jego inauguracji w sanktuarium Matki Bożej Dobrej Drogi w Gliwicach o. Dariusz Wiśniewski SJ, zauważył, że kluczowe w nim jest „obranie drogi św. Ignacego”, która jest drogą poznawania siebie.

Piszemy też o zabrzańskim kole Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, które obchodzi 25-lecie działalności. - Zapewniamy chleb i dach nad głową, ale także innowacyjny program reintegracji osób bezdomnych, który stał się dobrą praktyką w całym kraju - mówi jego prezes Maria Demidowicz.

W tym numerze można przeczytać też m. in. o Mszy św. w intencji rodzin w katedrze w ramach Metropolitalnego Święta Rodziny, relikwiach bł. Karoliny Kózkówny, które otrzymał  tarnogórski oddział KSM, wystawie plenerowej poświęconej powstaniom śląskim oraz wydanej właśnie płycie z nagraniami wykładów dogmatyka i sinologa ks. dr. hab. Dariusza Klejnowskiego-Różyckiego.

W cyklu o sztuce sakralnej diecezji gliwickiej tym razem o kościele Trójcy Świętej w Koszęcinie i wizerunku, który wiąże się nie tylko z kultem, ale i historią tego miejsca.

O czym jeszcze w najnowszym numerze?

Nowy numer "Gościa Gliwickiego" na 30 maja jest już w sprzedaży w parafiach, punktach stacjonarnych oraz w e-wydaniu (przed zakupem wybierz dodatek gliwicki w górnym lewym rogu strony).

Gość Niedzielny 21/2021
Gość Niedzielny
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast