Nowy numer 18/2021 Archiwum

Co w numerze? #17

W tym wydaniu zaglądamy m.in. do parafii św. Józefa Robotnika w Tarnowskich Górach i do... Togo, choć jedynie z perspektywy zamku w Toszku.

W naszym józefowym cyklu tym razem odwiedzamy Tarnowskie Góry i "ten mały kościołek przy cmentarzu", jak często bywa określany przez mieszkańców. Przyglądamy się wyjątkowej historii parafii oraz niemniej wyjątkowej mozaice w prezbiterium, która jednak nie ma skupiać uwagi sama na sobie, lecz wskazywać na sprawy najważniejsze.

Podążamy też śladami Litanii Loretańskiej w kościołach naszej diecezji. Przedstawienia jej wezwań znajdziemy w Gliwicach i Koszęcinie, choć w mało spodziewanych miejscach świątyń.

Z perspektywy zamku w Toszku zaglądamy do Togo. O życiu w tym afrykańskim kraju, różnicach, duszpasterskich wyzwaniach i wypiek chleba opowiadał ks. Zygmunt Piontek, misjonarz pochodzący z Suchej k. Strzelec Opolskich, który był gościem "Zamkowych wieczorów z kawą i kulturą".

Poza tym piszemy m.in. o sukcesie uczennic z Gliwic w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Rodzinie, dogrywce w etapie diecezjalnym konkursu wiedzy biblijnej i naborze kandydatów na kolejny rok nauki w Studium Muzyki Kościelnej i Diecezjalnej Szkoły Muzycznej II Stopnia w Gliwicach.

O czym jeszcze w najnowszym numerze?

Nowy numer "Gościa Niedzielnego" z dodatkiem gliwickim na 2 maja jest już w sprzedaży w parafiach, punktach stacjonarnych oraz w e-wydaniu (przed zakupem wybierz dodatek gliwicki w górnym lewym rogu strony).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama