Nowy numer 23/2021 Archiwum

Co w numerze? #31

Antek w podróży po kościołach, ciemna strona świata online i przedziwne losy, jakich doczekała się tarnogórska pielgrzymka do Piekar. O czym jeszcze piszemy w najnowszym wydaniu?

Nowy numer "Gościa Gliwickiego" otwiera relacja z uroczystości odpustowych w sanktuarium na Górze św. Anny, które zgromadziły kilka tysięcy uczestników z terenu całej metropolii górnośląskiej. - Trzeba wrócić do tradycji wiary naszych przodków - mówił w kazaniu biskup opolski Andrzej Czaja.

Wiary przodków i naszej dotyczy też tekst o tarnogórskiej pielgrzymce do Piekar Śląskich, która - ślubowana w podzięce za ocalenie od zarazy - nie odbyła się w ustalonym przed wiekami terminie... z powodu zarazy. Tarnogórzanie na piekarskie wzgórze dotrą dopiero miesiąc później, 2 sierpnia.

Na dalszych stronach piszemy m.in. remoncie w nowym budynku Domu Nadziei w Gliwicach i rosnącym zagrożeniu uzależnieniami od cyfrowego świata wśród młodych ludzi, a także o autorze podróżniczego bloga, który sfilmował drewniane zabytki sakralne powiatu gliwickiego.

Poza tym w najnowszym wydaniu znajdziecie m.in. recenzję nowej książki z tekstami zaginionego trzy lata temu w Alpach ks. Krzysztofa Grzywocza, niecodzienną prośbę dotyczącą poszukiwań krewnych dwóch proboszczów z parafii w Suszcu oraz najważniejsze informacje z diecezji i regionu.

Nowy numer "Gościa Gliwickiego" na 2 sierpnia jest już dostępny w wydaniu papierowym i elektronicznym (pamiętaj o wybraniu dodatku gliwickiego).

Gość Niedzielny 31/2020
Gość Niedzielny
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama