Nowy numer 24/2021 Archiwum

Co w numerze? #27

Plany diecezjalnego KSM na kolejne - ważne - miesiące i lata, podsumowanie roku szkolno-katechetycznego i nowe Centrum Wsparcia Środowiskowego w Gliwicach. O czym jeszcze piszemy w najnowszym wydaniu?

Nowy numer "Gościa Gliwickiego" otwieramy relacją z obchodów 5. rocznicy ustanowienia diecezjalnego sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gliwicach, gdzie prawie 70 lat temu po raz pierwszy została publicznie odprawiona Nieustanna Nowenna - dziś odmawiana co środę w wielu polskich kościołach.

W związku z rozpoczętymi wakacjami podsumowujemy miniony rok szkolno-katechetyczny dokończony w cieniu pandemii, z której katecheza stara się wychodzić obronną ręką, choć nie obyło się bez kłopotów.

Piszemy też o nowym Centrum Wsparcia Środowiskowego, które z początkiem lipca rozpoczęło działalność w Gliwicach. Można tam uzyskać integralną pomoc psychologiczną i terapeutyczną, ale też duchową i modlitewną.

W rozmowie z ks. Przemysławem Zającem, diecezjalnym asystentem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, rozmawiamy o formacji młodych ludzi w duchu KSM, czyli służbie Bogu, Kościołowi i ojczyźnie, oraz o planach stowarzyszenia na kolejne miesiące i lata, w których będą ważne okazje do świętowania.

Oprócz tego wspominamy śp. ks. prof. Radosława Chałupniaka, dziekana Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego, oraz podajemy najważniejsze informacje o minionych i przyszłych wydarzeniach w diecezji i regionie.

Nowy numer "Gościa Gliwickiego" na 5 lipca jest już dostępny w wydaniu papierowym i elektronicznym (pamiętaj o wybraniu dodatku gliwickiego).

Gość Niedzielny 27/2020
Gość Niedzielny
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama