Nowy numer 17/2024 Archiwum

Co w numerze? #25

Rozmowa z misjonarzem z Boliwii, który przez pandemię utknął w Polsce, święcenia diakonatu i nowy blask kościoła na Rozbarku. O czym jeszcze piszemy w najnowszym "Gościu Gliwickim"?

Nowe wydanie "Gościa Gliwickiego" rozpoczynamy relacją ze święceń diakonatu, jakie odbyły się 13 czerwca w gliwickiej katedrze. Biskup Jan Kopiec udzielił pierwszego stopnia święceń sześciu pochodzącym w naszej diecezji alumnom Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu.

Nasz temat numeru to wywiad z ks. Arturem Chwaszczą, misjonarzem z diecezji gliwickiej, który przez pandemię utknął w Polsce i od trzech miesięcy nie może wrócić do Ameryki Południowej. W rozmowie opowiada o wykarczowanej dżungli, pseudoewangelickich sektach i koronawirusie w boliwijskich wioskach.

Piszemy też o ogromnym przedsięwzięciu, jakim jest trwająca jeszcze gruntowna renowacja kościoła św. Jacka na Rozbarku w Bytomiu, a także przedstawiamy superstulatkę z Gliwic - ósmą najstarszą żyjącą osobę na świecie i trzecią w Europie, najdłużej żyjącą osobę w Europie Północno-Wschodniej i w regionie Morza Bałtyckiego, najstarszą Polkę. Tekla Juniewicz niedawno obchodziła 114. urodziny!

Ponadto przytaczamy apel Justyny Soroki, psychologa i ratownika medycznego ze szpitala zakaźnego w Gliwicach, która przypomina, że pandemia się jeszcze nie skończyła, a postawa pełnego rozluźnienia jest bardzo niebezpieczna. Oprócz tego podajemy inne ważne i ciekawe informacje z diecezji i regionu.

Nowy numer "Gościa Gliwickiego" na 21 czerwca jest już dostępny w wydaniu papierowym i elektronicznym (pamiętaj o wybraniu dodatku gliwickiego).

Gość Niedzielny 25/2020.
Gość Niedzielny
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy