Diecezja gliwicka. Szósta niedziela - Miłosierdzia - z Mszą bez wiernych w kościele

Niedziela Miłosierdzia Bożego 19 kwietnia jest ostatnią w naszej diecezji bez możliwości uczestniczenia wiernych w Mszy świętej.

W związku ze zniesieniem części obostrzeń przez władze państwowe, zmianie ulegają także niektóre wytyczne obowiązujące wiernych w diecezji gliwickiej.

Od poniedziałku 20 kwietnia przywrócona ma zostać możliwość uczestniczenia w Mszach świętych z zachowaniem zaleceń co do ilości wiernych, odległości i innych zasad bezpieczeństwa. Szczegółowe wytyczne zostaną ogłoszone niebawem. Przypomnijmy, że diecezja gliwicka jest jedyną w Polsce, gdzie wierni w ogóle nie mogli być obecni na liturgii w kościele.

  • W niedzielę 19 kwietnia rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. O włączenie się w pomoc w najbliższym i dalszym otoczeniu prosi Caritas Diecezji Gliwickiej, która w czasie epidemii prowadzi różne dzieła, m.in. zbiera pieniądze na respirator, pomaga placówkom medycznym, rozdaje paczki z żywnością. Więcej na stronie Caritas Diecezji Gliwickiej.
  • Do 30 kwietnia trwa ogłoszona przez biskupa gliwickiego zbiórka na sprzęt medyczny. Do 10 kwietnia zebrano ponad 333 tys. złotych. Z tej kwoty ufundowane zostały dwa respiratory i 100 kombinezonów ochronnych dla pracowników służby zdrowia. Już wcześniej diecezja gliwicka ze swoich środków ufundowała respirator dla Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu. Więcej: TUTAJ i TU.
  • Od miesiąca w ośrodku Liturgicznej Służby Ołtarza w Nędzy gotowane są obiady dla medyków, finansowane dzięki  "Zrzutkce na leczo dla tych, co leczą". Informacje TUTAJ.
  • Obowiązek noszenia maseczek w miejscach publicznych dotyczy także wiernych w kościołach.
  • Dziś uroczystość odpustową przeżywa parafia Miłosierdzia Bożego w Gliwicach, jedyna pod takim wezwaniem w diecezji. Poświęcenie tamtejszego kościoła odbyło się rok temu.
  • Podwójny numer "Gościa Niedzielnego" na 12-19 kwietnia jest dostępny w tradycyjnej sprzedaży i e-wydaniu. W papierowej wersji został rozwieziony po parafiach, nie ma on jednak diecezjalnego dodatku, którego wydawanie zostało zawieszone. Jesteśmy na gliwice.gosc.pl, fb i Instagramie. Zainteresowanych papierowym wydaniem bez wychodzenia z domu zapraszamy do stałej prenumeraty.
  •  Codzienne transmisje liturgii z katedry gliwickiej prowadzi Telewizja Imperium. Transmitowane są także Nowenny z sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Gliwicach. Msze w TV Imperium i inne inicjatywy duszpasterskie online: TUTAJ.
  • Transmisje Mszy po polsku i w innych językach, według godzin, z różnych miejsc kraju i świata można znaleźć na: msza-online.net.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..