Nowy numer 21/2023 Archiwum

100 kombinezonów ochronnych trafiło do gliwickiego szpitala

Ten niezbędny dla medyków sprzęt został zakupiony dzięki zbiórce prowadzonej przez diecezję gliwicką.

Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach został zaopatrzony w 100 kombinezonów ochronnych, które dziś są wykorzystywane w codziennej pracy służb  medycznych.

- To dla nas ogromne wsparcie w tej trudnej sytuacji, bo dziś wszelkie środki ochrony osobistej to artykuły absolutnie pierwszej potrzeby. I bez cienia przesady można powiedzieć, że są na wagę złota - mówi rzeczniczka szpitala Anna Ginał. - Personel medyczny, który pracuje na pierwszej linii frontu, ma styczność z wieloma pacjentami, potencjalnie zakażonymi. Stosowanie wszystkich niezbędnych środków ochrony osobistej nie tylko zapewnia bezpieczeństwo ludziom, ale też pozwala zachować jak najwięcej oddziałów, które mogą pracować - dodaje.

Środki przeznaczone na zakup kombinezonów pochodzą ze zbiórki prowadzonej przez diecezję. Do 10 kwietnia zebrano ponad 333,5 tys. złotych, a włączyło się w nią blisko 1000 osób i organizacji. Z pieniędzy pochodzących z tej zbiórki zamówione zostały również dwa respiratory. Trzeci ufundowała ze swoich środków diecezja gliwicka.

Ciągle można wpłacać pieniądze:

Diecezja Gliwicka ul. Łużycka 1, 44-100 Gliwice, Bank Pekao SA I/O Gliwice nr 60 1240 1343 1111 0000 2337 5479, koniecznie z dopiskiem w tytule przelewu: RESPIRATOR.

100 kombinezonów ochronnych trafiło do gliwickiego szpitala   Personel Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach zachęca seniorów do pozostania w domach. Archiwum szpitala
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast