Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Zrzutka i licytacja na "leczo" dla tych, co leczą

Akcja pomocy rozpoczęła się miesiąc temu. Teraz trwa licytacja koszulek Łukasza Piszczka i Erlinga Haalanda.

Obiady dla medyków gotowane są w ośrodku ministranckim diecezji gliwickiej w Nędzy i codziennie dowożone do Szpitala Rejonowego im. dr. Józefa Rostka w Raciborzu. To szpital, który jako jeden z pierwszych został przekształcony na zakaźny.

Obecnie w Nędzy przygotowywanych jest 100 obiadów, na które codziennie potrzebne jest 1100 złotych.

Posiłki gotują dwie kucharki ośrodka, a rozwozi ks. Krzysztof Misiuda, duszpasterz Liturgicznej Służby Ołtarza, inicjator akcji. Cała trójka od miesiąca pracuje przez 7 dni w tygodniu jako wolontariusze. Nie mogą nikogo zaangażować do pomocy, bo sanepid wymaga, żeby zadanie wykonywali tylko zatrudnieni w ośrodku pracownicy.  

Czas trwania akcji zależy od wsparcia osób, które wpłacają pieniądze na zrzutka.pl. Kilka dni temu rozpoczęła się także licytacja koszulek z autografami Łukasza Piszczka i Erlinga Haalanda. Razem z koszulką Piszczka są dodatkowo bilety dla dwóch osób na mecz BVB w Dortmundzie po ustaniu pandemii.

Zrzutka i licytacja na „leczo” dla tych, co leczą Zrzutka i licytacja na „leczo” dla tych, co leczą

  • Całkowity dochód z licytacji, która zakończy się we wtorek 21 kwietnia, przeznaczony jest na zrzutkę na „leczo”. Więcej TUTAJ.
  • Informacje, wpłaty i śledzenie stanu konta zrzutki: TUTAJ.

W sobotę 18 kwietnia o 19.30 w kościele parafialnym w Nędzy ks. Krzysztof Misiuda odprawię Mszę św. do Miłosierdzia Bożego w intencji chorych, personelu medycznego, darczyńców i wolontariuszy akcji "Jedzenia dla Medyka" i "Leczo dla tych, co leczą" oraz o ustanie szerzącej się pandemii koronawirusa. Msza bez udziału wiernych będzie transmitowana na youtube i FB LSO Gliwickiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy