Co w numerze? #2

Nasza młodzież wspomina spotkanie Taizé we Wrocławiu, a my przyglądamy się historii kultu św. Barbary i czekamy na koncert dla Syrii, na którym wystąpi Olga Bończyk.

Najnowszy numer "Gościa Gliwickiego" otwierają zebrane w dniu otwarcia pierwsze wrażenia klientów i obsługi katolickiej księgarnio-kawiarni Niebo w Mieście, która powstała w Tarnowskich Górach.

Na dalszych stronach piszemy m.in. o kolędnikach misyjnych z parafii Dobrego Pasterza w Górkach Śląskich, którzy w ten sposób pomagają swoim rówieśnikom z Amazonii. Inną, choć również muzyczną formą wsparcia, będzie zapowiadany koncert dla Syrii, który odbędzie się w 19 stycznia u kamilianów w Tarnowskich Górach. Wystąpi na nim Olga Bończyk oraz chór Fresco, a naoczni świadkowie opowiedzą o życiu w kraju ogarniętym wojną.

Nie mogło zabraknąć również relacji uczestników z Europejskiego Spotkania Młodych Taizé we Wrocławiu. A w odpowiedzi na kontrowersje, jakie pojawiły się po barbórkowej paradzie górniczej w Tarnowskich Górach, próbujemy odpowiedzieć na pytanie, gdzie na Górnym Śląsku rozpoczął się kult św. Barbary - w Tarnowskich Górach, Rudach, a może w niewielkiej, mało znanej wiosce w województwie opolskim?

W numerze zamieszczamy również wspomnienie zmarłego o. Janusza Cechowego SJ, jezuity z Gliwic, oraz relację z pogrzebu śp. Józefa Wloki, kościelnego z parafii św. Anny w Zabrzu.

"Gość Gliwicki" na 12 stycznia jest już dostępny w wydaniu papierowym i elektronicznym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..