Co w numerze? #44

Jubileusz ośrodka w Rusinowicach, rycerze w Tarnowskich Górach i przegląd list wyborczych - m.in. o tym przeczytacie w najnowszym wydaniu gliwickiego "Gościa".

Najważniejszym tematem nowego numeru jest 25-lecie Ośrodka Rehabilitacyjnego pw. św. Rafała Archanioła w Rusinowicach, o czym szeroko piszemy na dwóch stronach.

- Pokazujecie, że "być" przewyższa "mieć", że warto inwestować w to "bycie" drugiego człowieka, także wtedy, kiedy jest słabe, kruche, delikatne, ułomne, potrzebujące pomocy - mówił podczas uroczystości abp Wiktor Skworc do pracowników, rodziców i podopiecznych ośrodka.

W nowym numerze przeczytacie też o historycznym wydarzeniu, jakim było spotkanie przedstawicieli wszystkich zakonów rycerskich i orderowych na zamku w Starych Tarnowicach. Z tej okazji do Tarnowskich Gór przybył z Wiednia Konstantin Habsburg-Lothringen i była to pierwsza wizyta męskiego potomka rodu Habsburgów w tym mieście.

Dla tych, którzy gubią się w gąszczu wyborczych list, okręgów i kart do głosowania, przygotowaliśmy subiektywny przegląd najważniejszych kandydatów do Sejmu i Senatu, których nazwiska znajdziemy podczas głosowania w wyborach parlamentarnych 13 października w miejscowościach naszej diecezji.

Nie zabrakło nas również na innych jubileuszach - 30. rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Łysieckiej w kościele ormiańskim w Gliwicach, 100. rocznicy urodzin Stanisława Hadyny, założyciela Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" z Koszęcina i 520-leciu kościoła św. Michała Archanioła w Księżym Lesie.

Mamy też coś dla rowerzystów - relację z diecezjalnej pielgrzymki rowerowej do Rud oraz podsumowanie XIX Zabrzańskich Szosowych Wyścigów Rowerowych Niezrzeszonych.

Nowy numer "Gościa Gliwickiego" jest już dostępny w wydaniu papierowym i elektronicznym (pamiętaj o wybraniu z listy dodatku gliwickiego).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..