Nowy numer 41/2019 Archiwum

Co w numerze? #36

Mamy sierpień, a to oznacza, że rozpoczyna się czas pielgrzymek i odpustów maryjnych. Podajemy szczegóły dotyczące tych wydarzeń.

Jednym z nich jest piesza pielgrzymka gliwicka na Jasną Górę. W tym roku następuje na niej zmiana warty. O sensie tej drogi, dotychczasowych doświadczeniach pielgrzymkowych i wyzwaniu, które podjęli, mówią nowi szefowie pielgrzymki ks. Adam Jasiurkowski i ks. Tomasz Wieczorek.

W Toszku na trasie Camino otwarta została alberga z czterema miejscami do spania. - Pomysł zrodził się mniej więcej trzy lata temu, gdy odżył ruch pielgrzymkowy na naszym szlaku Via Regia - mówi proboszcz toszeckiej parafii ks. Sebastian Bensz. Nie ma wątpliwości, że alberga jest potrzebna. Tylko w jednym tygodniu lipca do jego drzwi zapukało kilku pielgrzymów.

W najnowszym „Gościu Gliwickim” piszemy też o drugim złożonym przeszczepie narządów szyi połączonym z transplantacją komórek macierzystych szpiku. Nowatorskim zabiegu wykonanym w Centrum Onkologii w Gliwicach.

Można też przeczytać o letnim obozie Skautów Króla, który co prawda odbył się w Kurnędzu nad Pilicą, ale na sześć uczestniczących w nim szczepów, połowa była z diecezji gliwickiej.

W naszym wakacyjnym cyklu o zwierzęcych symbolach w sztuce sakralnej tym razem o bestii pokonanej, czyli smoku.

Nowy numer "Gościa Gliwickiego" na 11 sierpnia jest już dostępny w wydaniu papierowym i elektronicznym (pamiętaj o wybraniu z listy dodatku gliwickiego).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL