Co w numerze? #26

red.

publikacja 01.07.2021 19:35

W pierwszym lipcowym wydaniu sprawdzamy, jak idą przygotowania do pielgrzymki na Jasną Górę. Zaglądamy też do... Ekwadoru.

Co w numerze? #26 Gość Gliwicki 26/2021. Szymon Zmarlicki /Foto Gość

Wakacje już oficjalnie rozpoczęte, dlatego nowy numer "Gościa Gliwickiego" otwiera pielgrzymka katechetów do Rud i podsumowanie minionego roku szkolnego.

Będąc jeszcze przez chwilę w szkolnych tematach, przyglądamy się zbiórce zorganizowanej przez szóstoklasistów z Zespołu Szkół Katolickich w Zabrzu na rzecz swoich rówieśników z Ekwadoru.

To niejedyny międzynarodowy temat, jaki przygotowaliśmy, bowiem piszemy też o sytuacji Syryjczyków, mieszkańców Aleppo, dla których pomoc organizuje bytomska wspólnota "Maitri".

Dwie strony poświęcamy na wywiad z ks. Adamem Jasiurkowskim i ks. Tomaszem Wieczorkiem, odpowiedzialnymi za gliwicką pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę, która w tym roku - ze względu na obostrzenia sanitarne - odbędzie się znów w nieco zmodyfikowanej formie.

Zapraszamy też do lektury pierwszego tekstu naszego wakacyjnego cyklu, w którym przyglądamy się znanym artystom tworzącym wizerunki św. Józefa dla kościołów diecezji gliwickiej. Na początek - Rafael z Kluczborka, czyli Karl Platzek.

O czym jeszcze w najnowszym numerze?

Nowy numer "Gościa Niedzielnego" na 4 lipca jest już w sprzedaży w parafiach, punktach stacjonarnych oraz w e-wydaniu (przed zakupem wybierz dodatek gliwicki w górnym lewym rogu strony).

Gość Niedzielny 26/2021
Gość Niedzielny