Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Przesłanie do kapłanów i diecezjan

- Pokorne oczekiwanie Boga nie jest biernością i bezruchem. Jest towarzyszeniem człowiekowi w trudzie odkrywania istoty własnego pragnienia - mówił bp gliwicki Sławomir Oder w Rudach [Pełny tekst homilii].

Na pierwszą Eucharystię po przyjęciu sakry bp gliwicki Sławomir Oder do sanktuarium Matki Bożej Pokornej szczególnie zaprosił dziekanów jako przedstawicieli wszystkich księży w diecezji. Obszerny fragment homilii poświęcił posłudze kapłańskiej.

- Pokorne oczekiwanie Boga nie jest biernością i bezruchem. Jest towarzyszeniem człowiekowi w trudzie odkrywania istoty własnego pragnienia. Jestem przekonany, że Bóg pragnie, abyśmy w tym dzisiejszym świecie pełnym iluzji, fałszywych bożków i ulotnych namiastek szczęścia, bliskością, zdolnością słuchania, sercem pełnym współczucia, towarzyszyli ludziom spragnionym szczęścia w odnalezieniu tego szczęścia w Chrystusie. On odnawia swoje zaproszenie, abyśmy byli Jego współpracownikami w dziele odkrywania oblicza Boga zakochanego w człowieku i pragnącego jego szczęścia i dobra. Odkrywanie tej prawdy może stać się dla wielu naszych braci i sióstr okazją do ponownego przeżycia radości bycia Kościołem. Może stać się okazją do radosnego podjęcia dzieła dawania świadectwa o spotkaniu z Bogiem, spragnionym miłości człowieka. To świadectwo bowiem jest najskuteczniejszą formą ewangelizacji - mówił bp Oder.

Homilia bp. Sławomira Odera:

Pełny tekst na s. 2 i 3

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy