W nowym numerze "Gościa Gliwickiego" piszemy o tym, jak wygląda życie codzienne w Iziumie i jaka pomoc jest tam dziś potrzeba.
To relacja z wyprawy z pomocą humanitarną na Ukrainę, która tym razem dotarła Zabrza do miejsc oddalonych o kilkanaście kilometrów od linii frontu. Przed wojną Izium miał ponad 45 tysięcy mieszkańców, teraz jest ich około 10 tysięcy. Reszta wyjechała lub została zamordowana. - Po ludziach widać, że są zmęczeni i fizycznie, i psychicznie. Mieszkają w piwnicach i zrujnowanych blokach, co chwilę są naloty – opowiada ks. Rafał Przybyła, który organizuje pomoc dla ofiar wojny.
W tym numerze Gościa Gliwickiego również: relacje z Dnia Chorego w gliwickiej onkologii oraz z pielgrzymki chorych i starszych do sanktuarium Matki Bożej Lubeckiej, propozycje duszpasterstwa LSO dla ministrantów, o konkursie IPN na recytację poezji więźniarek z Ravensbrük, wystawie prac Gliwickiego Towarzystwa Fotograficznego, spektaklach dla niesłyszących w Teatrze Miejskim w Gliwicach oraz Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki „O Wolności”.
Natomiast w cyklu o sztuce sakralnej, przed rozpoczynającym się niedługo Wielkim Postem i czterdziestogodzinnymi nabożeństwami w parafiach szukamy artystycznych wizerunków adoracji Najświętszego Sakramentu.
Nowy numer "Gościa Gliwickiego" na 19 lutego jest już w sprzedaży w parafiach oraz w e-wydaniu (przed zakupem wybierz dodatek gliwicki w górnym lewym rogu strony).
W najnowszym "Gościu Niedzielnym" nr 7/2023