Nowy numer 08/2024 Archiwum

Co w numerze? #46

W nowym numerze "Gościa Gliwickiego" m.in. o Kościele budowanym razem z młodymi i o miłości jako odpowiedzi na niespokojne czasy.

Wydanie na 20 listopada otwieramy relacją z Krajowego Forum Duszpasterstwa Młodzieży, które odbywało się w Kokotku i poświęcone było w dużej części przyszłorocznym Światowym Dniom Młodzieży w Lizbonie. W spotkaniu uczestniczyło kilkudziesięciu księży z większości diecezji i tyle samo ich młodych współpracowników.

Piszemy też o V Forum Rodziny w Bytomiu, które toczyło się wokół tematu: „Miłość w czasie kryzysu”. – Warto zająć się odpowiedzią na pytanie, jak ludzie radzą sobie w tych trudnych czasach – mówi Sylwia Tymińska z Duszpasterstwa Małżeństw, które współorganizowało to spotkanie.

W 46. numerze "Gościa" można też przeczytać m. in.: relację z gliwickich obchodów 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wręczenia Medali Miasta Bytomia – laureatem w dziedzinie naukowej został bp Jan Kopiec, wystawie w Zabrzu z okazji 100. rocznicy nadania praw miejskich, ogólnopolskim konkursie chóralnym, który odbył się w Bytomiu oraz kalendarzu Starego Opactwa w Rudach.

A listopadowe zwiedzanie świątyń cmentarnych kończymy w kaplicy pogrzebowej w Kaletach-Jędrysku.

W numerze jak zwykle zapowiadamy też wydarzenia w najbliższym czasie.

Nowy numer "Gościa Niedzielnego" na 20 listopada jest już w sprzedaży w parafiach, punktach stacjonarnych oraz w e-wydaniu (przed zakupem wybierz dodatek gliwicki w górnym lewym rogu strony).

W najnowszym "Gościu Niedzielnym" nr 46/2022
Gość Niedzielny
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy