Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Co w numerze? #32

Lux ex Silesia - Światło ze Śląska - tak nazywany jest pochodzący z Kamienia Śląskiego św. Jacek Odrowąż, o którym więcej w najnowszym wydaniu.

W diecezji gliwickiej mamy dwa kościoły pod jego wezwaniem - jeden na Rozbarku w Bytomiu, a drugi w Gliwicach-Sośnicy, które prezentujemy razem.

W "Gościu Gliwickim" na niedzielę 14 sierpnia można przeczytać także m.in. o odpuście w Bobrownikach Śląskich i poświęceniu tamtejszego kościoła, wpisaniu tradycyjnych wielkanocnych procesji konnych na Górnym Śląsku na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego, o gliwickiej pieszej pielgrzymce, która wkrótce wyruszy na Jasną Górę, a także o obchodach w Pogórzu w diecezji opolskiej, gdzie znajduje się kościół św. Teresy Benedykty od Krzyża.

W wakacyjnym cyklu o mniej znanych świętych tym razem artykuł o pustelnicy - św. Rozalii z Palermo. W numerze, jak zwykle, zapowiadamy wydarzenia w najbliższym czasie.

Nowy numer "Gościa Niedzielnego" na 14 sierpnia jest już w sprzedaży w parafiach, punktach stacjonarnych oraz w e-wydaniu (przed zakupem wybierz dodatek gliwicki w górnym lewym rogu strony).

W najnowszym "Gościu Niedzielnym" nr 32/2022
Gość Niedzielny
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy