Nowy numer 48/2023 Archiwum

Co w numerze? #31

Najnowsze wydanie otwiera artykuł o zakończeniu Jubileuszowego Roku Ignacjańskiego w Gliwicach.

Reformę zaczyna się od siebie – to jedna z inspiracji dla ludzi Kościoła, wypływająca z nauczania św. Ignacego Loyoli, którego 500. rocznicę nawrócenia i 400. rocznicę kanonizacji świętowano w ostatnim roku.

W "Gościu Gliwickim" na niedzielę 7 sierpnia można przeczytać także m.in. o zmarłej s. Aldonie Duczmal, zakrystiance z kościoła oblatów w Lublińcu, zbliżających się metropolitalnych obchodach odpustu w Rudach, Tygodniu Edyty Stein w Lublińcu i Festiwalu im. Norberta Blachy, czyli X edycji „Wesołego Wędrownika”, oraz o rozpoczętej wyprawie rowerowej grupy NINIWA Team na Nordkapp.

W numerze jak zwykle zamieszamy rubrykę z zapowiedziami. A w wakacyjnym cyklu o mniej znanych świętych zachęcamy do zapoznania się z Leopoldem III – dalekim władcą, przedstawionym w sztuce na naszej ziemi. Są też artykuły o "Bojkach fojermana" i Bażantari w Siemianowicach Śląskich.

Nowy numer "Gościa Niedzielnego" na 7 sierpnia jest już w sprzedaży w parafiach, punktach stacjonarnych oraz w e-wydaniu (przed zakupem wybierz dodatek gliwicki w górnym lewym rogu strony).

W najnowszym "Gościu Niedzielnym" nr 31/2022
Gość Niedzielny
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy