Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Co w numerze? #28

Najnowszy numer „Gościa Gliwickiego” otwiera obszerna relacja z Festiwalu Życia w Kokotku, który zgromadził ponad tysiąc młodych ludzi.

Zjechali się z różnych stron, żeby razem przez tydzień szukać swojej drogi do Pana Boga. – Jedną z największych wartości Festiwalu Życia jest wspólnota – podkreśla o. Tomasz Maniura, duszpasterz Oblackiego Centrum Młodzieży NINIWA i inicjator tego wydarzenia. – Przygotowujemy go po to, żeby młodzież miała taką przestrzeń do bycia razem i przeżywania Kościoła jako wspólnoty.

W tym numerze piszemy też o sukcesach uczniów Diecezjalnej Szkoły Muzycznej II stopnia w Gliwicach, a dokładnie jej wydziału wokalnego, które działa dopiero od dwóch lat. To dwaj uzdolnieni bracia – 19-letni Benedykt Szostok i 16-letni Szczepan Szostok – z klasy dr hab. Sabiny Olbrich-Szafraniec, którzy z każdego konkursu przywożą czołowe nagrody.

W „Gościu Gliwickim” na niedzielę 17 lipca można przeczytać również o zmianach personalnych wśród duchowieństwa diecezji, które będą obowiązywać od września, Muzeum Koksownictwa powstającym w Bytomiu, publikacji przybliżającej mało znane fakty z historii Góry Świętej Anny, a w cyklu poświęconym sztuce sakralnej tym razem piszemy o miejscu związanym z kultem św. Medarda.

Przegląd "Gościa Gliwickiego"

Przegląd głównego wydania

Nowy numer "Gościa Niedzielnego" na 17 lipca jest już w sprzedaży w parafiach, punktach stacjonarnych oraz w e-wydaniu (przed zakupem wybierz dodatek gliwicki w górnym lewym rogu strony).

W najnowszym "Gościu Niedzielnym" nr 28/2022
Gość Niedzielny
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy