Co w numerze? #44

W najnowszym wydaniu odwiedzamy parafię św. Józefa w Krupskim Młynie oraz zabieramy w szybką podróż po kościołach św. Marcina w naszej diecezji.

Najnowszy numer gliwickiego wydania otwiera ważki w ostatnich tygodniach temat wizyty "ad limina apostolorum". W Watykanie diecezję gliwicką reprezentowali biskupi Jan Kopiec i Andrzej Iwanecki.

Podążając śladami pamięci Edyty Stein, piszemy o wystawie zdjęć z cytatami świętej, jaka można oglądać w Lublińcu. Zabieramy też w szybką podróż po kościołach św. Marcina z Tours w naszej diecezji.

Odwiedzamy ponadto kolejną parafię św. Józefa - tym razem w Krupskim Młynie. W budowie kościoła przed 40 laty nie przeszkodził stan wojenny, a kiedy trzeba było, z zagranicy nadeszła nieoczekiwana pomoc. Wierni od początku istnienia parafii czują szczególną opiekę św. Józefa, a w samym kościele znajduje się ciekawy wizerunek patrona.

O czym jeszcze w najnowszym numerze?

Nowy numer "Gościa Niedzielnego" na 7 listopada jest już w sprzedaży w parafiach, punktach stacjonarnych oraz w e-wydaniu (przed zakupem wybierz dodatek gliwicki w górnym lewym rogu strony).

W najnowszym "Gościu Niedzielnym" nr 44/2021
Gość Niedzielny
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..