Co w numerze? #32

Zapraszamy do lektury nowego wydania, a w nim m.in. o nowościach w sanktuarium w Lubecku oraz ciąg dalszy wędrówki śladami Edyty Stein.

Najnowszy numer "Gościa Gliwickiego" otwiera relacja z metropolitalnego odpustu czci św. Jacka w Kamieniu Śląskim. Abp Alfons Nossol wzywał tam do powrotu do pierwotnego kształtu chrześcijaństwa.

Temat numeru poświęcamy nowościom w otoczeniu sanktuarium w Lubecku. Zrekultywowany został staw za kościołem, który będzie teraz służył pielgrzymom do odpoczynku i relaksu. Powstały też parafialna kawiarenka oraz izba pamięci, gdzie zebrano stare figury, obrazy, sztandary i inne przedmioty, które dawniej stanowiły wyposażenie świątyni.

W naszych wakacyjnych cyklach tym razem zaglądamy do księgarni przy ul. Edyty Stein 2 w Lublińcu, znajdującej się na dole kamienicy jej dziadków Salomona i Adelajdy Courantów, którzy mieli tutaj sklep, a także do kościoła MB Częstochowskiej w Gliwicach-Trynku, szukając dzieł Jana Rabieja, w tym wizerunku św. Józefa.

O czym jeszcze w najnowszym numerze?

Nowy numer "Gościa Niedzielnego" na 15 sierpnia jest już w sprzedaży w parafiach, punktach stacjonarnych oraz w e-wydaniu (przed zakupem wybierz dodatek gliwicki w górnym lewym rogu strony).

Gość Niedzielny 32/2021.
Gość Niedzielny
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..