Przypominamy postać Ireny Świdy, która przez lata współtworzyła "Gościa Niedzielnego", autorki tekstów piosenek religijnych, zaangażowanej w działalność opozycyjną w stanie wojennym.
W uroczystość 100. rocznicy poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa odwiedziliśmy sanktuarium Matki Bożej Dobrej Drogi w Gliwicach, gdzie odbyła się modlitwa w łączności z należącą również do jezuitów bazyliką w Krakowie, w której został odnowiony ten akt sprzed wieku.
4 czerwca minęło 30 lat od śmierci Ireny Świdy. Była autorką pieśni i piosenek religijnych, w "Gościu" swoje teksty pisała pod pseudonimem Ires. Była też mocno zaangażowana w ewangelizację i formację młodzieży, a w stanie wojennym w pomoc internowanym.
Piszemy też o zmarłym ks. Auguście Duffku, wieloletnim proboszczu parafii św. Mikołaja w Pyskowicach, który był ważną postacią dla lokalnego Kościoła i miasta.
W tym numerze "Gościa Gliwickiego" zamieszczamy też relacje ze święceń u franciszkanów w Panewnikach, zjazdu duszpasterzy młodzieży w Kokotku, wprowadzenia relikwii bł. Karoliny Kózkówny w Tarnowskich Górach.
W cyklu poświęconym sztuce sakralnej tym razem piszemy o mężnej cysterce, czyli św. Benignie czczonej w Świbiu od ponad 300 lat.
O czym jeszcze w najnowszym numerze?
Nowy numer "Gościa Niedzielnego" na 20 czerwca jest już w sprzedaży w parafiach, punktach stacjonarnych oraz w e-wydaniu (przed zakupem wybierz dodatek gliwicki w górnym lewym rogu strony).
Gość Niedzielny 24/2021