Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Szkoła katolicka w Lublińcu dostała 45 komputerów

Sprzęt komputerowy dla uczniów przekazała Fundacja Media Expert. Po stratach spowodowanych pożarem placówka nadal potrzebuje wsparcia.

W ubiegłym tygodniu fundacja dostarczyła Zespołowi Szkół im. św. Edyty Stein KSW w Lublińcu aż 45 zestawów komputerowych składających się z jednostki desktopowej, monitora, klawiatury i myszki. Dzięki temu będzie można utworzyć nowe pracownie informatyczne dla uczniów.

Po pożarze, który objął jedno skrzydło budynku szkoły, zniszczona część została wyłączona z użytkowania. Zajęcia odbywają się teraz w drugim segmencie i w dodatkowych pomieszczeniach zaadaptowanych na sale lekcyjne - w domu katechetycznym, gdzie mieści się przedszkole, oraz w salach, które udostępnili ojcowie oblaci.

Szkoła katolicka w Lublińcu dostała 45 komputerów   Szkoła otrzymała 45 zestawów komputerowych. FB /Zespół Szkół im. św. Edyty Stein KSW w Lublińcu

Ogień i prowadzona akcja gaśnicza wyrządziły wiele szkód. Straty są spore, dlatego szkoła nadal potrzebuje wsparcia.

Jednocześnie sami szukają okazji do wspierania innych. W szkole właśnie trwa taka akcja. Uczniowie przygotowują rysunki i piszą listy do pacjentów lublinieckiego szpitala, którzy ze względu na sytuację epidemiczną, nie mogą liczyć na odwiedziny najbliższych. Zalaminowane prace będą dostarczane na szpitalne oddziały, a akcja potrawa aż do świąt Bożego Narodzenia.  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy