Co w numerze? #42

Pożegnanie śp. Damiana Zadebernego z Zakonu Maltańskiego, o klubach seniora, które znalazły się wśród laureatów Konkursu im. ks. J. Machy i Dniu Papieskim – w najnowszym Gościu Gliwickim.

Jego powołaniem była służba drugiemu człowiekowi, informację o swojej chorobie przyjął ze spokojem i szukał sensu w tej sytuacji - tak śp. Damiana Zadebernego wspominali ci, którzy mu towarzyszyli, przez lata zaangażowania w różne dzieła Zakonu Maltańskiego i w ostatnim trudnym czasie.

W nowym numerze piszemy też o działalności Parafialnego Klubu Seniora „Ku radości” w zabrzańskiej parafii św. Andrzeja i Klubu Seniora w ramach parafialnej Caritas u kamilianóww w Tarnowskich Górach. Obie inicjatywy zostały wyróżnione w Konkursie im. ks. Jana Machy.

Piszemy o diecezjalnym spotkaniu Rady Ruchów, Wspólnot i Stowarzyszeń, na którym przedstawiciele różnych środowisk omawiali bieżące sprawy i plany.

Podajemy też aktualne funkcje księży w różnych instytucjach, wspólnotach i duszpasterstwie pozaparafialnym.

W tym numerze można przeczytać o tragicznym wydarzeniu z końca XIX wieku, którym dotknięci zostali mieszkańcy Turza. Podczas przeprawy przez Odrę zginęły 43 osoby, głównie dziewczynki wracające ze spowiedzi przed I Komunią Świętą. Im właśnie dedykowany jest ołtarz Arcybractwa Różańca Świętego znajdujący się w parafialnym kościele.

Piszemy też Dniu Papieskim w gliwickiej katedrze, dwóch pielgrzymkach: Żywego Różańca do Matki Bożej Pokornej w Ruchach i osób konsekrowanych do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gliwicach, a także o warsztatach „Młodzi na Progu”, które odbyły się w Zabrzu i konkursie nt. św. Katarzyny Labouré organizowanym przez Apostolat Maryjny.

"Gość Gliwicki" na 18 października dostępny jest w wersji papierowej i elektronicznej (należy wybrać dodatek gliwicki).

Gość Niedzielny 42/2020
Gość Niedzielny
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..