Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Co w numerze? #40

W najnowszym numerze zamieszczamy pierwszy artykuł październikowego cyklu o śladach tajemnic różańcowych w sztuce sakralnej na terenie diecezji gliwickiej.

Niezwykły zbiór feretronów, które przedstawiają sceny tajemnic różańcowych, znajduje się w kościele parafialnym w Boronowie. Ich historia wiąże się z Bractwem Różańcowym, założonym tutaj w 1755 roku przez dominikanów.

O pobożności Maryjnej piszemy także przy okazji zbliżającej się pielgrzymki do sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach, przedstawiając czym jest Żywy Różaniec – międzynarodowy ruch modlitewny, do którego w Polsce należy około 2 mln. osób.   

Bieżący numer otwiera informacja o pożarze budynku klasztoru oblatów w Lublińcu, w części, z której korzysta Zespół Szkół im. św. Edyty Stein KSW. Nauka w związku z tym musiała zostać zawieszona, a społeczność lokalna mobilizuje się, by pomóc zakonowi, nauczycielom i uczniom.

Relacjonujemy także inne wydarzenia ostatniego czasu, m.in. procesją konną ze Zmartwychwstałym, która miała miejsce w Ostropie, i pielgrzymkę młodzieży do Rud.

W najnowszym numerze można ponadto przeczytać o spotkaniach dla małżeństw i singli w jezuickiej parafii w Bytomiu, planowanej wystawie plenerowej o Helenie Kmieć i zapowiedzi na najbliższy okres.  

"Gość Gliwicki" na 4 października dostępny jest w wersji papierowej i elektronicznej (należy wybrać dodatek gliwicki).

Gość Niedzielny 40/2020
Gość Niedzielny

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy