Nowy numer 24/2021 Archiwum

Co w numerze? #28

O życiowym egzaminie, który zdają pracownicy Domu Pomocy Społecznej, spotkaniu muzyków kościelnych w Pławniowicach czy leczeniu osoczem w bytomskim szpitalu w najnowszym "Gościu Gliwickim".

W bieżącym numerze zamieszczamy wywiad z dyrektorem i pracownikami DPS prowadzonego przez zakon kamilianów w Zabrzu. – Mam nadzieję, że Pan Bóg nas uchroni, ale gdyby pojawiła się zaraza, to jesteśmy gotowi na tyle, na ile potrafimy. To będzie życiowy egzamin. Zresztą moi pracownicy taki egzamin już zdają, może nawet nie wiedząc o tym – mówi dyrektor o. Andrzej Chorążykiewicz MI.

Zamieszczamy też relację z modlitwy w katedrze w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, patronów diecezji gliwickiej. Z bp. Janem Kopcem Mszę św. koncelebrowali księża świętujący jubileusze 50-, 55-, 60- i 65-lecia kapłaństwa.

W Pławniowicach spotkali się muzycy kościelni z diecezji opolskiej i gliwickiej. Z różnych parafii, w różnym wieku. – Rozpiętość wiekowa między nami to wielki atut, bo starsi mają doświadczenie życiowe i zawodowe, z którego możemy czerpać – mówi Patryk Pfeifer, młody organista jednej z gliwickich parafii.

Piszemy też o tężni solankowej w Gliwicach, pieszej ślubowanej pielgrzymce parafii lublinieckich do Lubecka, wystawie w Starym Opactwie w Rudach, konkursie fotograficznym „Szobiszowice w moim obiektywie”, leczeniu osoczem w szpitalu w Bytomiu i stopniowym odmrażaniu kolejnych poradni w GCR „Repty”.

Nowy numer "Gościa Gliwickiego" na 12 lipca jest już dostępny w wydaniu papierowym i elektronicznym (pamiętaj o wybraniu dodatku gliwickiego).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama